A projekt elsődleges célja a kelet és délkelet-ázsiai állampolgárok magyarországi integrációja a kultúra és a művészetek segítségével. E cél elérése érdekében egy interkulturális művészeti workshop-sorozatot és egy ázsiai-magyar közös kulturális fesztivált szerveznénk. A projekt a kulturális különbözőségekből fakadó nehézségek, problémák leküzdésében kíván segíteni, illetve a befogadó társadalom és a bevándorlók közti kommunikációs folyamat elindításában kíván részt venni a kultúra és a művészetek egyetemes és többnyire nonverbális eszközeivel. A projekt célkitűzései: bemutatni Magyarországon a sokszínű ázsiai kultúrát, illetve az itt élő ázsiaiaknak a magyar tradicionális népművészetet.
A projekt két nagyobb szerkezeti egységre osztható:
1. Interkulturális művészeti workshop-sorozat
A műhelymunkák négy téma köré csoportosíthatóak: tánc, zene, ének, kézművesség. A műhelymunkák úgy épülnek majd fel, hogy a különböző állampolgárságú résztvevők először bemutatják egymásnak a saját tradicionális, hagyományos művészetüket, népi kultúrájukat, majd megismerkednek a magyar kulturális tradícióval, hagyományokkal. Ezután szakértőink - művészeti pedagógusok, szakértők, népi művészek-segítségével közösen létrehoznak/megtanulnak egy olyan műalkotást (művészeti produkciót), amely a különböző országok stílusjegyeit egyesíti. A foglalkozások vázát a magyar hagyományos népi művészet szolgáltatja, arra építjük rá játékos, kreatív formában a különböző nemzetek egyedi stílusjegyeit.
2. Ázsiai-magyar közös kulturális fesztivál
A projekt záróakkordja egy nagy összművészeti rendezvény lesz, amely a szélesebb közönségréteggel szeretné megismertetni a 8 célország kultúráját a magyar tradicionális népi művészetekkel közösen, a hasonlóságok és különbözőségek felmutatásával. A fesztivál során a látogatóknak nemcsak bemutatnánk a különböző országok tradicionális kultúráját, művészetét, hanem játékos, kreatív formában összehasonlítanánk is azokat, rámutatva a művészetek tartalmának és kifejezésének egyetemes érvényességére, a nemzetek és az országhatárok fölöttiségére.
Év: 2013.
Szakmai partnerek: Hagyományok Háza, Konfuciusz Intézet, Koreai Kulturális központ, Japán Alapítvány, Magyar-Japán Baráti Társaság, Indonéz Nagykövetség, Thaiföldi Nagykövetség, Malajziai Nagykövetség.
Videók:
Képek: